ATP Zagreb: Ivan Dodig pobijedio Ivu Karlovića, u petak protiv Marina Čilića

Osmina finala: Dodig - Karlović 7:6 (5), 6:3. Dodig je tako u petom međusobnom pogledu stigao do pete pobjede

Ivan Dodig/Getty Images

Ivan Dodig pobijedio je Ivu Karlovića u osmini finala ATP Zagreb Indoorsa 7:6 (5), 6:3 i u petak će u četvrtfinalu odmjeriti snage s Marinom Čilićem. Dodig je tako dobio i peti međusobni ogled protiv Karlovića kojega je svladao i lani u Zagrebu.

Karlović je u ovom meču propustio mnoge prilike, u prvom setu imao je tri set lopte kod vodstva 5:4 u prvoj dionici,a u drugom setu je kod 1:1 imao čak četiri prilike za break. Jednostavno nije išlo, Ivan Dodig je u ključnim trenucima odigrao bolje i nanio novi poraz Karloviću.

Marin Čilić u paru s Tonijem Androićem zaustavljen je u četvrtfinalu parova od Nijemca Philippa Marxa i Slovaka Michala Mertinaka 5:7, 3:6.