ATP Zagreb: Ivo Karlović pobijedio Brandsa i osigurao ogled s Ivanom Dodigom

Karlović - Brands 6:7 (4), 7:5, 7:6 (3). Najviši tenisač na ATP touru odservirao je 44 asa

Ivo Karlović/Getty Images

Ivo Karlović pobijedio je Daniela Brandsa sa 6:7 (4), 7:5, 7:6 (3) u prvom kolu ATP Zagreb Indoorsa osiguravši ogled protiv Ivana Dodiga. Najviši tenisač na ATP touru odigrao je odličan meč, posebno na početnom udarcu zabivši čak 44 asa!

Karlović je prije dvije godine izgubio od Brandsa u Zagrebu, ovoga puta nije dopustio protivniku niti jednu priliku za break, izgubio je 12 poena na početnom udarcu.

U prvom setu kobnim se pokazao gubitak poena u tie breaku kod 4:4, čime je otvorio put njemačkom tenisaču prema prvoj dionici. Karlović je u drugom setu oduzeo servis Brandsu kod 5:5 i osigurao treći set koji je ponovo otišao u trinaestu igru. Karlović je poveo 4:0 i tako riješio meč.

U ostalim mečevima Björn Phau porazio je Antu Pavića 6:3, 6:4, a Michael Berrer izbacio je Bornu Ćorića 6:4, 3:6, 6:4.