Australian Open: Ivan Dodig i Marcelo Melo zaustavljeni u polufinalu parova

Polufinale: Ivan Dodig/Marcelo Melo - Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5).

Ivan Dodig i Marcelo Melo/Getty Images

Ivan Dodig i Marcelo Melo nisu se uspjeli plasirati u finale Australian Opena. Dodig i Melo zaustavljeni su u polufinalu, uspješnija je bila francuska kombinacija Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut koja je slavila 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5).

Odlučio je na kraju tie break trećeg seta. Dodig i Melo u trećoj dionici oduzeli su servis francuskoj kombinaciji, ali kada je trebalo zaključiti meč kod 5:4 Herbert i Mahut vratili su se u igru. Trinaesta dionica na kraju je pripala francuskom paru.

Inače, gubitak jednog servisa u prvoj dionici bilo je dovoljno da set ode na stranu Francuza. U drugom setu niti jedan par nije imao priliku za oduzimanje servisa. Dodig i Melo dočekali su svoju šansu u trinaestoj igri i jedan mini break otvorio je put prema trećem setu.