Australian Open: Ivan Dodig svladao Ivu Karlovića u hrvatskom ogledu na otvaranju turnira

Dodig - Karlović 7:6 (8), 6:3, 7:6 (4)

Ivan Dodig pobijedio je Ivu Karlovića 7:6(8), 6:3, 7:6(4) u hrvatskom ogledu u prvom kolu Australian Opena! Iako je Karlović u prvom setu imao break i vodio 5:4, Dodig je u posljednji trenutak vratio izgubljeni servis i neizvjesnoj trinaestoj igri slavio 10:8.

Dodig je svoju priliku u drugoj dionici dočekao kod 4:3 ponovo oduzevši najvišem tenisaču ATP touru. Treći set pak nije ponudio niti jedan break, a Dodig je još jednom bio spretniji u 13. igri slavivši sa 7:4.

Karlović je u susretu iskoristio jednu od tri, a Dodig dvije od tri prilike za oduzimanje servisa. Veliku razliku činile su i neforsirane pogreške, Karlović ih je napravio 27, a Dodig sedam.

Dodig je tako nastavio stopostotni niz protiv Karlovića upisavši četvrtu pobjedu u isto toliko međusobnih ogleda. Dodig će u drugom kolu igrati protiv najboljeg bosanskohercegovačkog tenisača Damira Džumhura koji je u tri seta izbacio Čeha Jana Hajeka.