Australian open: Jana Fett u finalu juniorskog turnira!

Jana Fett nastavlja svoj tjedan iz snova na juniorskom Australian openu, svladala je domaću igračicu Kimberly Birell prepustivši joj samo četiri gema.

Jana Fett/Getty Images

Jana Fett nastavlja svoj tjedan iz snova na juniorskom Australian openu, svladala je domaću igračicu Kimberly Birrell prepustivši joj samo četiri gema (6:0, 6:4). Prvi set 17-godišnja Hrvatica osvojila je za 23 minute i iskoristila tri od sedam prilika za oduzimanje servisa Birrell za uvjerljivih 6:0. Iako je Fett odmah na početku drugog seta oduzela servis protivnici, Birrell se oporavila zahvaljujući i dvostrukim greškama naše tenisačice.

Nako 56 minuta borbe u drugom setu Jana Fett je došla do uspjeha karijere i plasirala se u finale Australian opena gdje je čeka odlična Elizaveta Kulichkova koja je je svladala Kineskinju Sun 6:4, 7:5. Mlada Ruskinja do sada je na turniru izgubila samo jedan set, a u paru Kalininovom sinoć je osvojila turnir. Kulichkova je trenutno 264. igračica na WTA ljestvici.