Austrija Beč preokretom slavila protiv Osijeka u Gradskom vrtu!

U prvoj utakmici play-offa Europske Lige Osijek je na domaćem terenu pred punim stadionom izgubio protiv Austrije Beč 1:2.

Osijek je poveo već u 15. minuti. Ejupi je sjajno prošao pored obrane gostiju i pogodio pored nemoćnog Hadžikića. Četiri minute kasnije nova sjajna prilika za Osijek, Kadir je srušio Šoršu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Kapetan Osijeka Borna Barišić nažalost nije bio precizan te je pogodio stativu.

U 26. minuti stiže kazna za OsijekProkop je iskoristio rupu u obrani Osijeka i našao Monscheina koji je lijepim udarcem pogodio za 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku susreta Osijek je ponovno ušao napadački i tražio pogodak. No, u 60. minuti šok za Osijek, Austria je povela 1:2 prekrasnim golom kapetana Raphaela Holzhausera iz slobodnjaka s nekih dvadesetak metara. Osijek je pokušavao, ali nije uspio izjednačiti rezultat.

Za tjedan dana Osijek gostuje kod Austrije u uzvratnoj utakmici.

Malenica; Šorša, Lesjak, Škorić, Barišić; Petrovikj, Mioč; Bočkaj, Lopa, Grezda; Ejupi

Klupa: Antolović, Barać, Jambor, Boban, Perošević, Pušić, Matas

Hadžikić; Larsen, Mohammed, Westermann, Martschinko; Serbest; De Paula, Holzhauser, Prokop, Pires; Monschein

Klupa: Pentz, Gluhaković, Shradi, Friesenbichler, Borković, Salamon, Cancola