Austrijanci pobjedom u Zagrebu izborili Europsko prvenstvo

Hrvatska je kvalifikacije završila sa tri osvojena boda.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija od kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo oprostila se s porazom od Austrije.

Pred 500-tinjak gledatelja u Domu odbojke na Savi naši odbojkaši nisu imali rješenja za igru Austrijanaca, kojima su bila potrebna dva seta da bi se kvalificirali na Europsko prvenstvo.

Nakon prvog izgubljenog seta, Hrvatska dobiva drugi set s 25:18 i kada smo pomislili da će naši odbojkaši pomrsiti račune Austrijancima i ne dopustiti im odlazak na Europsko prvenstvo, dozvoljavamo gostima da se razigraju i dobiju utakmicu s 3:1.

Austrijanac Thomas Zass bio je uvjerljivo najbolji igrač sa 22 osvojena poena, a kod Hrvatske su najbolji bili Sandro Đukić i Leo Andrić sa 10 osvojenih poena.

Hrvatska – Austrija 1:3 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

Hrvatska: Andrić, Đukić, Hanzić, Marelić, Mihalj, Perić, Pervan, Peterlin, Raić, Šestan, Smiljanić, Višić, Zhukovski.

Austrija: Grabmuller, Jurkovics, Koraimann, Kroiss, Landfahrer, Menner, Murauer, Ringseis, Schmiedbauer, Schneider, Thaller, Tusch, Wohlfahrtstatter, Zass.