Autogol Clarka koštao Irsku pobjede

U utakmici 1. kola skupine E nogometnog Eura u ponedjeljak su Irska i Švedska na stadionu Stade de France odigrali 1-1.

Nogometaši Irske bili su znatno bolji u prvom poluvremnu, stvorili su nekoliko prigoda, ali najbolje su imali u 15. i 32. minuti, no ipak bez lopte u mreži. Tako je  prvo poluvrijeme završilo bez zgoditaka.

Drugo poluvrijeme Irci nastavljaju ambiciozno i  ambicija im napokon biva isplaćena u 48. minuti  pogotkom Wes Hoolahan . Seamus Coleman se probija po desnoj strani i odlično ubacuje za Wesa Hoolahana, koji poluvolejom pogađa za vodstvo Irske 1-0.

Švedska biva neprepoznatljiva i  činilo se da je jedini koji može nešto učiniti da Švedska profunkcionira Zlatan Ibrahimović. Dolazi 71. minuta susreta i Ibra  se u kaznenom prostoru sjurio do korner-linije, oštro je ubacio pred vrata Irske, a branič Ciaran Clark glavom je pogodio vlastitu mrežu i postao tragičar za Irsku.

Veliko slavlje švedskih igrača i navijača, ali ne i Ibrahimovića koji je svjestan da su poprilično sretno došli do izjednačenja.

IRSKA –ŠVEDSKA 1:1
Strijelci: 1:1 Hoolahan (47′), Clark (71´)
IRSKA (4-2-3-1.): Randolph; Coleman, O´Shea, Clark;  Brady; Hendrick,Whelan, McCarthy, Hoolahan; Long, Walters (62´Mc Lean).  Izbornik: Martin O’Neill .
ŠVEDSKA  (4-4-2): Isaksson; Lustig (45´Johansson), Nilsson – Lindelof, Granqvist, Olsson;  Larsson,  Lewicki, Kallstrom,Forsberg; Berg (49´Guidetti), Ibrahimović. Izbornik: Erik Hamrén
SAINT-DENIS Stadium de France . Gledatelja: 80.000 Sudac: Milorad Mažić  . Žuti kartoni: Forsberg  (43′), Mc Lean (61´)