Azijska Liga prvaka: Ivankoviću minimalne šanse za prolaz

Twitter Persepolis FC

Iranski Persepolis, kojeg vodi hrvatski nogometni stručnjak Branko Ivanković, visoko je poražen u prvom susretu polufinala azijske Lige prvaka. Saudijski Al Hilal slavio je s 4:0, u svakom poluvremenu postigli su po dva zgoditka. Suparnici su se susreli i u grupnoj fazi tog natjecanja, a oba susreta su završena bez pobjednika, rezultatima 1:1 te 0:0.

Utakmica je zbog napetih odnosa između Irana i Saudijske Arabije odigrana u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, dok će se uzvrat odigrati 17. listopada u Omanu. U prvom poluvremenu su golove za Al Hilal postigli Omar Kharbin i Yasir Al Shahrani, te su Saudijci igrom u prvih 45 minuta pokazali, da će prolaz tražiti već u prvom susretu. Nakon pet minuta drugog dijela Ivankovićeva momčad imala je prednost igrača više na terenu zbog isključenja Otayfa. Iranci prednosti nisu iskoristili, čak su još dva puta morali po loptu u svoju mrežu. Dva zgoditka je u nastavku upisao Kharbin, u 54. i 89. minuti susreta i osigurao visoku prednost svojoj momčadi pred uzvrat.

Osim Ivankovića u najvećem i najpopularnijem iranskom klubu su njegov pomoćnik Sreten Ćuk, trener golmana Igor Panadić, kondicijski trener Marko Stilinović i rezervni vratar Božidar Radošević.

Kineski Shanghai SIPG i japanska Urawa Red Diamonds sastaju se u drugom polufinalnom paru, prvi susret na rasporedu je 27. rujna u Šangaju, dok će se uzvrat odigrati 18. listopada u Saitami.