Azijska Liga prvaka: Mamić i Ivanković odveli klubove do osmine finala

Hrvatski treneri rade odličan posao u Aziji.

Dva hrvatska izbornika u azijskim klubovima izborila su osminu finala tamošnje Lige prvaka.

Iranski Persepolis, kojeg trenira hrvatski trener Branko Ivanković, u susretu posljednjeg, šestog kola skupine C azijske Lige prvaka u Teheranu je s minimalnih 1:0 bio bolji od Al Sadda iz Katra te tako osvojio prvo mjesto skupine i izborio osminu finala. Jedini gol zapravo je bio autogol Morteza Pouraliganjija u trećoj minuti.

Osminu finala izborio je i Zoran Mamić sa svojim Al Ainom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Mamićeva momčad u izravnom dvoboju za drugo mjesto skupine pobijedila je Al Rayyan iz Katra na gostovanju rezultatom 4:1. Briljirao je Šveđanin Marcus Berg s dva gola, dok su po jednog dodali Hussein El Shahat i Omar Abdulrahman. Počasni gol za domaćina je zabio Sebastian Soria pet minuta prije kraja.