Hrvati su bili raspoloženi u posljednjem kolu Serie A...

Milan Badelj/Foto: Gettyimages

Hrvatski nogometaši na privremenom radu u Serie A ‘probudili’ su se i namjestili nišanske sprave u posljednjem prvenstvenom kolu.

Inter je na svom San Siru dočekao slabašni Empoli koji je još gajio kakve-takve nade da će izvaditi kartu za Europu. No, nerrazzuri su priredili navijačima napokon jednu dominantnu, lijepu i efikasnu predstavu te na koncu slavili s konačnih 4:3.

Prvo poluvrijeme, ipak, nije odavalo dojam da će biti tako – mreže su mirovale svih 45 minuta, no zato je sve nadoknađeno u drugom dijelu. U sedam minuta preko Palacija i Icarda Inter je poveo s 2:0, a za drugi je pogodak asistent bio naš Mateo Kovačić.

Empoli je ipak uspio vratiti egal i utišati tribine (Mcedlidze, Pucciarelli), ali Mancini i njegovo društvo nisu se predali tako lako. U 70. minuti Marcelo Brozović je prekrasnim pogotkom u suprotni kut doveo svoju momčad ponovno u vodstvo, a za 4:2 zabio je Icardi. Dvije minute prije kraja konačan je rezultat postavio Mchedlidze.

Milan Badelj također se dostojno oprostio od ove sezone – pogotkom protiv Chieva. Hrvatski reprezentativni veznjak bio je odličan u pobjedi svoje ekipe rezultatom 3:0, a u strijelce se upisao posljednji.

Hrvatski Talijani očito formu bruse za svoje ‘azzurre’ na praznom Poljudu 12. lipnja…