Badeljeva Fiorentina razbila Romu za četvrtfinale Europske lige

Nakon neriješenog rezultata u prvoj utakmici (1:1), Fiorentina je pred svojim navijačima lako slavila nad Romom i tako izborila nastup u četvrtfinalu Europske lige...

Milan Badelj i Daniele De Rossi/Foto: Gettyimages

Nogometaši Fiorentine plasirali su se u četvrtfinale Europske lige nakon što su uvjerljivo slavili u uzvratnom susretu protiv Rome pred svojim navijačima (3:0).

Gosti iz Rima imali su lagani status favorita (prva je utakmica završila miroljubivo, 1:1), no Badelj i društvo u svom su ‘hramu’ bili neprikosnoveni gazde na travnjaku i pitanje pobjednika odlučili riješiti u samo 22 minute.

Već nakon prvih deset minuta domaći su slavili – Holebas je skrivio kazneni udarac, a precizan je bio Rodriguez. Na 2:0 povisio je nakon vratarske pogreške Alonso, a konačan je rezultat postavio Basanta.

Hrvatski reprezentativni veznjak odigrao je svih 90 minuta na poziciji zadnjeg veznog u momčadi viola, ostvarivši vrlo solidan učinak. Imao je Badelj 48 dodavanja (79 posto točnih) te pet dobivenih i dva izgubljena duela, a suigračima je uspio stvoriti dvije šanse za pogodak. Očistio je dvije opasnosti, presjekao i blokirao jednu loptu te pretrpio dva prekršaja.