Badeljeva Fiorentina teško poražena od Lazija

Fiorentina Milana Badelja poražena je s visokih 4:0 od Lazija u 26. kolu Serie A.

Fiorentina nije uspjela zadržati fantastičnu razinu igre kakvu je prezentirala u posljednje dvije utakmice protiv Juventusa i Intera te je u 26. kolu Serie A teško stradala od Lazija.

Rimski je klub pred svojim navijačima razbio viole rezultatom 4:0, a upravo zahvaljući tom trobodu zamijenili su Napoli na trećemu mjestu prvenstvene ljestvice.

Od težeg je poraza gostujući sastav, u čijim je redovima do 77. minute igrao hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj, spasio tek vratar Neto koji je skupio devet sjajnih obrana, no bio je – nažalost po Fiorentinu – jedini raspoložen u momčadi Vincenza Montelle.

Fiorentina je težak poraz doživjela samo tri dana prije uzvratnog susreta Lige prvaka protiv Rome, a prekinuli su i niz od čak 13 uzastopnih utakmica bez poraza.

Dvostruki je strijelac u sastavu Rimljana bio neuništivi njemački veteran Miroslav Klose (75. i 85. minuta), a na listu strijelaca upisali se je još i Antonio Candreva, koji je u 65. minuti bio precizan iz kaznenog udarca te Lucas Biglija (6. minuta).