Bale i Velšani slavili u dvoboju debitanata

Bale je doveo Wales u vodstvo fenomenalnim slobodnjakom u 10. minuti, a Robson-Kanu dobio pobjedu deset minuta prije kraja. Slovačkoj ostaju popravni ispiti protiv Engleske i Rusije.

U dvoboju debitanata na Europskom prvenstvu između Walesa i Slovačke bolje je prošao Wales i pobijedio 2:1. Prvu pravu priliku na utakmici imala je Slovačka, ali Hamšikov udarac na prazni gol u zadnji tren spašava Davies. Wales je u prednost doveo Bale iz fenomenalnog slobodnog udarca u 10. minuti i tako pokazao zašto je jedan od najboljih na svijetu.

Slovačka je pokušavala doći do izjednačenja i drugo poluvrijeme otvorila dosta bolje od Walesa, ali nikako nisu uspjevali zabiti. Sve dok izbornik Kozak nije u 60. minuti uveo Dudu koji mu je zahvalio samo minutu kasnije pogotkom za izjednačenje. Imale su obje ekipe još poneku priliku, ali činilo se da će utakmica ipak završiti bez pobjednika, a onda je Robson-Kanu donio prednost Walesu desetak minuta prije kraja nakon odlične akcije Walesa.

Nakon tog pogotka, Slovačka je pogodila okvir gola, a Wales prokockao šansu kad je Ramsey bio sam pred golmanom, ali previše oklijevao. Sve u svemu Wales je danas bio bolja ekipa i zasluženo su upisali tri pogotka u premijernom nastupu na Euru. Slovačka će svoju priliku morati tražiti u utakmicama koje slijede, no neće imati lak posao protiv Engleske i Rusije.

WALES – SLOVAČKA 2:1
Strijelci: 1:0 Bale (10′), 1:1 Duda (61′), 2:1 Robson-Kanu (81′).
WALES (3-5-2): Ward; Davies, A. Williams, Chester; Taylor, Ramsey (88′ Richards), Edwards (71′ Ledley), Allen, Gunter; Bale, J. Williams (71′ Robson-Kanu). Izbornik: Coleman.
SLOVAČKA (4-3-2-1): Kozáčik; Švento, Ďurica, Škrtel, Pekarik; Hamšik, Horošovsky (60′ Duda), Kucka; Weiss (83′ Stoh), Mak; Ďuriš (60′ Nemec). Izbornik: Kozak.
BORDEAUX  Stade de Bordeaux. Gledatelja: 42000. Sudac: Moen (Norveška). Žuti kartoni: Horošovsky (31′), Mak (78′), Weiss (80′), Kucka (83′).