Bale odveo Real do pobjede, Modrić odličan

Gareth Bale i Luka Modrić zajedničkim su snagama predvodili Real do domaće pobjede protiv Levantea.

Cristiano Ronaldo i Luka Modrić/Getty Images

Luka Modrić, kao što je Carlo Ancelotti i obećao, u nedjeljnom prvenstvenom susretu protiv Levantea na travnjak je istrčao od prve minute, a odradio je i više od “planiranog” – tek ga je u 78. minuti susreta zamijenio Illaramendi.

Hrvatski veznjak bio je odličan, razigran i raspoložen; pokazao je koliko je jako nedostajao Realu u kreaciji igre, a sudjelovao je i kod oba pogotka kraljevskoga kluba, osobito dobro “komuniciravši” s Baleom i Carvajalom.

Real je poveo u 19. minuti kad je udarac Cristiana Ronalda obrana gostiju uspjela izbaciti s gol-linije, ali samo do Garetha Balea koji ju rutinirano šalje u mrežu za vodstvo izabranika Carla Ancelottija. Deset minuta kasnije tresla se greda, a u 40. minuti Santiago Bernabeu ponovno je slavio.

Očito je i Velšaninu nedostajala sigurnost Modrića na terenu, igrao je kao preporođen, a nakon jednog udarca Ronalda, koji se silno trudio postići pogodak i opravdati makar time svoje ponašanje u posljednje vrijeme, lopta je okrznula njega i završila u mreži za konačnih, sigurnih 2:0.