Bale(s) izgubio od Engleske u zadnjoj minuti

Wales će prolazak dalje morati tražiti u zadnjem kolu protiv Rusije.

Zakomplicirala se situacija u skupini B. Dvoboj Engleske i Walesa u kojem je Engleska dominirala i na kraju pobijedila u zadnjim minutama, napravio je pomutnju na tablici.

Engleska je u susret ušla kao favorit i tako se postavila od prve minute. U 7. minuti Lallana je s boka proigrao Sterlinga, ali ovaj u padu puca preko gola. U 26. minuti Rooney upošljava Cahilla, no on puca loše glavom. U 32. minuti Englezi su tražili jedanaesterac jer je Davies igrao rukom, no sudac Brych nije ni pomislio na najstrožu kaznu. Zanimljivo, Davies je rukom igrao i u 60. minuti, no također nije ništa svirano. 36. minuta donijela je još jedan pokušaj Engleza, a ovaj puta glavom je bio neprecizan Smalling.

Rooney u 42. minuti radi prekršaj na 25-30 metara od svojeg gola, no to ne sprječava Balea da iz slobodnjaka zabije. Bale je pucao, a lopta se čudno odbila od Harta i ušla u gol. Loša reakcija engleskog golmana dovela je Wales u vodstvo.

Drugi dio bio je zapravo kopija prvog. Ponovno Engleska dominantna, ali uz iznimku da su na teren ušli Vardy i Sturridge. Samo 10 minuta trebalo je Vardyju da nakon jedne gužve i loše reakcije obrane Walesa, zabije za 1:1. Engleska je nastavila dominirati, ali nikako nije uspijevala zabiti za pobjedu. I onda kad je sve izgledalo gotovo, u drugoj minuti sudačke nadoknade, Sturridge koristi gužvu i zabija za pobjedu.

Ovom pobjedom Engleska je zasjela na prvo mjesto ljestvice i vjerojatno si kupila barem malo ugodnije naslove tabloida u domovini. Wales je na drugom mjestu s tri boda, no toliko ima i Slovačka na trećoj poziciji. Sve tri reprezentacije mogu proći dalje ili ispasti. Rusija se definitivno oprašta, jer za sad imaju samo jedan bod.

ENGLESKA – WALES 2:1

Strijelci:  0:1 Bale (42′), 1:1 Vardy (56′), Sturridge (90+2′)

ENGLESKA (4-3-3): Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney – Lallana (73′ Rashford), Sterling (46′ Sturridge), Kane (46′ Vardy). Izbornik: Hodgson.

Wales (5-3-2): Hennesey – Gunther, Chester, A. Williams, Davies, Taylor – Ramsey, Ledley (67′ Edwards), Allen – Robson-Kanu (72′ J. Williams), Bale. Izbornik: Coleman.

LENS AGGLO Stade Bollaert-Delelis. Gledatelja: 33150. Sudac: Brych (Njemačka).

Žuti kartoni: Davies (61′)