Mađarska - Hrvatska 8:5 (2:1,3:2, 1:1, 2:1)

Barakude bez polufinala

Niti poslije 6 godina hrvatska vaterpolska reprezentacijanije uspjela izboriti polufinale Europskog prvenstva. Neugodna Mađarska zapriječila nam je put.

Počelo je žustro, već poslije 15-ak sekundi odlična asistencija Jokovića na 2 metra za Burića, čista prilika, ali sjajni danas Viktor Nagy brani. Mađari su poveli i održavali prednost do 2:2 kada nam se ukazala prigoda sredinom 2. četvrtine za prelazak u vodstvu. Imali smo igrača više, ali je Petković prebrzo pokušao s distance i blokiran je. Potom smo opet u zaostatku, ne uspjevamo na centru ništa uraditi.

Sudački dvojac Naumov i Buch isključuju Macana iz dvojbene situacije, dobro smo držali obranu s igračem manje i kad se Macan vraćao u očaju u posljednjoj sekundi Mađari poentiraju preko Hosnyanszkyog za dva razlike (5:3). U tim trenucima bilo je teško hrvatskim vaterpolistima u bazenu jer se razbranio odlični Nagy, a u finišu prvog dijela Sukno je promašio i peterac, gađavši gredu mađarskih vratiju.

U zadnjoj četvrtini pogotkom Denesa Varge Mađari su pobjegli na tri razlike, ali smo opet imali šansu za priključak s igračem više i uspjeli je upropastiti. Nagy je jednostavno nasavladiv, do kraja utakmice skupio je 13 obrana. Nervozni Sukno pred kraj udario je Erdelyia i zaslužio izravni crveni karton što je bio znak da je sve gotovo.

Hrvatska će tako, umjesto za medalje boriti se za plasman.

MAĐARSKA: Nagy, Gor Nagy, Batori, Erdelyi, Vamos 1, Hosnyanszky 2, decker, Manhercz,Dan. Varga, Den. Varga 3, Kis, Harai 2, Bisztritsanyi

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković 1, Lončar 1 , Joković 1, Bukić , Vukičević 2, Bušlje, Sukno , Pavlović  , Šetka , Macan, Bijač.

IGRAČ VIŠE: Mađarska 4-12, Hrvatska 4-9

PETERCI: Mađarska 1-1, Hrvatska 0-1

IGRAČ UTAKMICE:  Viktor Nagy (Mađarska)