Barakude dvije sekunde dijelile od pobjede u Nišu

Mandić je zabio za izjednačenje samo dvije sekunde prije kraja.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija gostovala je u trećem kolu Svjetske lige/Europa kupa u Nišu kod Srbije i nakon 7:7 u regularnom dijelu izgubila na peterce 11:9.

Srbija – Hrvatska 7:7 (1:3, 3:2, 1:1, 2:1) nakon peteraca 11:9

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Ranđelović, Drašković, D. Pijetlović 2, Vico, S. Rašović, Jakšić, Filipović 3 (0+0), Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović (10+1 obrana). IZBORNIK: Dejan Savić.

HRVATSKA: Marcelić (15 +1 obrana), Macan, Fatović 2 (1), Lončar, Joković 1, Čagalj, Vukičević (0), Bušlje, Miloš, Vrlić 1, Šetka 1, Garcia 2, Anić. IZBORNIK: Ivica Tucak

PETERCI: Joković – B. Mitrović brani; 8:7 Filipović; Vukičević – vratnica; 9:7 Prlainović; 9:8 Garcia; 10:8 Jakšić; 10:9 Fatović; 11:9 Mandić

Hrvatski vaterpolisti odlično su ušli u meč, obrana je briljirala, a posebno vratar Marcelić koji je zaustavio i peterac Mandića, dok je isti igrač još jedan zapucao u prečku. Vodstvo od 3:1 u prvoj četvrtini povečalo se na 5:2, ali neobjašnjivo nakon toga, Tuckova momčad staje s igrom u napadu i ne može nikako postići pogodak pa se na veliki odmor odlazi sa 5:4 vodstvom.

Hrvatska je od sredine druge četvrtine, pa do kraja susreta postigla samo dva pogotka i to zahvaljujući velikim pogreškama inače odličnog Rašovića. Najprije je omogućio nepotrebnim izlaskom s gola Šetki da pošalje loptu u praznu mrežu, a onda je ispustio loptu u mrežu nakon šuta Fatovića. Hrvatska je imala napad za riješiti susret, ali Joković radi prekršaj u napadu. Posljednjih 30ak sekundi pripalo je Srbiji, a Mandić dvije sekunde prije isteka pronalazi put do mreže za izjednačenje.

Svi srpski vaterpolisti bili su precizni u raspucavanju, dok je Rašović u prvoj seriji zaustavio udarac Jokovića, a zatim Vukičević pogađa stativu.