Barakude potopile Srbiju i plasirali se u finale

Loren Fatović bio je prvi strijelac susreta sa tri pogotka.

Hrvatski vaterpolisti pobjedom nad Srbijom 8:7 plasirali su se u finale prvog izdanja Len Europa Super Cupa koji se održava u Rijeci.

Srbija je puno bolje ušla u utakmicu, Barakude su se patile sa realizacijom, a prvi pogodak postigli su tek u četvrtoj minuti, kada je pogodak postigao Maro Joković, a to je bio i jedini gol Hrvatske u prvom poluvremenu. Srbija je u tome periodu povela 4:1

Hrvatska je u trećoj četvrtini zaigrala odlično i došla na samo gol zaostatka 5:4, a zatim u posljednjoj četvrtini sjajnom igrom okrenula rezultat u svoju korist i pobjedila 8:7 što je bilo i više nego dovoljno za finale, jer je zbog bolje gol razlike izabranicima Ivice Tucka dovoljan bio i neriješen rezultat.

Loren Fatović sa tri gola vodio je Hrvatsku do preokreta, Ante Vukičević dvaput je pogodio mrežu, a po jednom su precizni bili Joković, Luka Lončar i Josip Vrlić.

Za Srbiju je Filip Filipović zabio tri gola, Dušan Pijetlović zabio je dva, a Dušan Mandić i Miloš Čuk zabili su po jedan.

Barakude će u finalu igrati protiv Španjolske, a susret je na rasporedu u nedjelju. Za treće mjesto igrati će Srbija i Italija.