Barakude uvjerljivo bolje od Rumunjske

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Rumunjsku rezultatom 13:7

Petar Muslim/Getty Images

Na plivalištu na Šalati odigrana je prijateljska utakmica između reprezentacija Hrvatske i Rumunjske, a na koncu su bez većih problema slavili favorizirani domaćini rezultatom 13:7.

Izabranici Ivice Tucaka niti u jednom trenu nisu dopustili gostima da im se osjetnije približe; već na samom startu, u prvoj četvrtini, otišli su na visokih 6:2, a do kraja poluvremena svaka je momčad u tek nešto izjednačenijoj igri postigla po tri pogotka.

Drugo poluvrijeme bilo je slična priča; barakude su ponešto usporile tempo, izbornik je rotirao momčad (čemu najbolje svjedoči i mnoštvo strijelaca, čak osam) te su posljednje dvije četvrtine ‘osvjene’ s dva puta po 2:1.

Najefikasniji u momčadi Hrvatske bio je Petar Muslim s tri pogotka, dva gola postigli su Bukić, Sukno i Šetka, dok su po jedan upisali Petković, Lončar, Obradović i Vukičević.