Barca nadoknadila zaostatak, ali Levante uložio žalbu na prvi susret i traži izbacivanje Katalonaca

Real je izbačen iz Kupa 2015. godine zbog Cherysheva.

Nogometaši Barcelone nadoknadili su zaostatak od 2:1 iz prve utakmice osmine finala španjolskog Kupa Kralja protiv Levantea. U uzvratu na Camp Nou, Barcelona je slavila s 3:0, no Levante je uložio žalbu i traži izbacivanje Barcelone iz Kupa.

Barca je povela u 30. minuti golom Ousmanea Dembelea, a isti igrač zabio je minutu kasnije za 2:0. Pobjedu je potvrdio Leo Messi u 54. minuti. Naš Ivan Rakitić igrao je svih 90 minuta i zaradio je žuti karton pred kraj prvog poluvremena.

Unatoč pobjedi Barcelone, pitanje prolaska im je pod upitnikom jer je Levante uložio žalbu na prvi susret u kojem je Barceloni igrao Juan Chumi. On je za drugu momčad Barcelone u trećoj ligi skupio tri žuta kartona i dobio suspenziju.

Iz Barcelone su se očitovali na pravilnik u kojemu se kartoni odrađuju u natjecanju u kojem su zarađeni. Zbog slične situacije je Real Madrid izbačen 2015. godine, ali tamo je Denis Cheryshev zaradio suspenziju u dresu Villarreala kao posuđeni igrač Real Madrida i to u Kup natjecanju što ide u prilog Barceloni.

Konačna odluka biti će donesena prije ždrijebanja četvrtfinala koje je u 17 sati.