Barcelona B ispada iz lige, Katalonci proigrali nakon izlaska Halilovića

Barcelona B nalazi se u velikim problemima. Dva kola prije kraja drže začelje ljestvice i za ostanak u ligi ne ovise o svojim rezultatima.

Alen Halilović/Foto: Gettyimages

Barcelona B suprotnost je prvoj momčadi koja slavi naslov prvaka. Situacija je došla do toga da je druga momčad Barcelona uvjerljivo posljednja momčad druge španjolske lige, Segunde.

U 40. kolu Barcelonin podmladak izgubio je u gostima kod Las Palmasa 4:3, u utakmici koja je od početka bila pravo mučenje za mlade Katalonce. Domaćini su vodili 4:0 do 79. minute, a zatim gosti smanjuju rezultat preko Dongoua (79.) i Romana (82., 93.).

Na kraju je popravljena samo rezultatska katastrofa, ali tko zna što bi se desilo da je utakmica trajala još koju minutu duže.

Alen Halilović zamijenjen je u 58. minuti utakmice, a nakon njegovog izlaska momčad je zaigrala nešto bolje.

Barcelona B drži 22. mjesto na tablici Segunde, ima 36 bodova, a do kraja su ostala još dva kola. U sljedeće dvije utakmice moraju upisati šest bodova ako žele imati i najmanje šanse za ostanak u ligi.