Barcelona furiozno preko Getafea

Uvjerljivom pobjedom protiv Getafea (6:0) Barcelona je zadržala vrh Primere...

Lionel Messi i Ivan Rakitić/Foto: Mario Ćužić - Zna.hr

Barcelona je sjajnom igrom protiv Getafea i pobjedom 6:0 ostala na prvom mjestu španjolskog prvenstva. Domaći navijači su prvi puta slavili u devetoj minuti kad je Messi prekrasno izvedenim kaznenim udarcem svladao Vicentea Guaitu. Sve je bilo odlučeno već sredinom prvog dijela, kad je Barcelona od 25. do 30. minute postigla tri pogotka. Strijelci su bili Suarez, Neymar i Xavi.

U 40. minuti je Suarez postigao još jedan pogodak, a konačnih 6:0 postavio je Messi u 47. minuti. Ivan Rakitić je ostao na klupi. Tako je fantastični trojac u napadu Barcelone stigao do brojke od 102 postignuta pogotka u svim natjecanjima ove sezone. Barcelona uz utakmicu više ima pet bodova prednosti ispred Reala.