Barcelona osvojila Superkup Katalonije, Halilović i Rakitić sigurni s bijele točke

Barcelona - Espanyol 4:2-11m (1:1). U izvođenju penala Halilović, Grimaldo i Rakitić su zabili, dok je Ramirez bio neprecizan

Ivan Rakitić/Getty Images

Nogometaši Barcelone pobijedili su Espanyol i osvojili Superkup Katalonije nakon boljeg izvođenja penala (4:2-11m, 1:1).  U momčadi Barcelone igrali su i Ivan Rakitić koji je u igru ušao u 60. minuti, te Alen Halilović koji je zaigrao od 75. minute.

U 15. minuti Suarez je pronašao Piquea koji je doveo Barcelonu u vodstvo. Espanyol je izjednačio u 51. minuti kada je Arbilla sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

U izvođenju penala Halilović, Grimaldo i Rakitić su zabili, dok je Ramirez bio neprecizan. Kod Espanyola s bijele točke nisu zabili Arbilla i Gonzalez nisu uspjeli zabiti.  Rakitić je zabio četvrti gol u izvođenju penala koji je donio Kataloncima konačnu pobjedu.