Barcelona povela 2:0, Hezonja oduševio svijet zakucavanjem

Barcelona je još jednom uvjerljivo slavila, a iznenađenje je poraz Real Madrida od Valencije na domaćem terenu.

Mario Hezonja

U polufinalu španjolskog prvenstva, Barcelona je i u drugoj utakmici na domaćem terenu svladala Unicaju. Rezultat glasi 91:70.

Nije to bila lagana pobjeda katalonske momčadi kako rezultat sugerira. Iako su igrači Xavija Pascuala vodili čitav susret, momčad iz Malage je susret izgubila u drugoj četvrtini koju su domaćini dobili 27:14 te do kraja održavali prednost. Ante Tomić igrao je 16 minuta i za to vrijeme ubacio je osam poena čemu je nadodao pet skokova i četiri asistencije. Mario Hezonja na terenu je proveo deset minuta i za to vrijeme ubacio pet poena. Skočio je tri puta i imao isto toliko asistencija. Najefikasniji u redovima pobjednika je bio Tomas Satoranky s 19 ubačaja. Goste je predvodio Jayson Granger s 16.

Utakmicu je obilježio spektakularan potez Hezonje koji se dogodio na samom kraju susreta. Mladi Dubrovčanin ukrao je loptu, “prodao” tunel na centru i izveo takozvano ‘windmill’ zakucavanje. Akcija koju se isplati pogledati nekoliko puta, a možete je vidjeti u priloženom videu (od 1:36 na dalje).

U drugom polufinalu Valencija je iznenadila Real Madrid u gostima te slavila 89:93. Sergio Llull je predvodio Madriđane s 28 poena, a kod gostiju najefikasniji je bio Bojan Dubljević s 18. Krešimir Lončar koji igra u redovima Valencije, ozlijedio je koljeno u prošloj utakmici te je sezona za njega završena.

Treće utakmice igraju se u utorak (Valencia – Real Madrid) i srijedu (Unicaja – Barcelona).