Barcelona preuzela vrh Primere uz hat-trick Messija

Ivan Rakitić igrao je od 60. minute u visokoj Barceloninoj pobjedi nad Rayo Vallecanom.

Lionel Messi i Ivan Rakitić/Getty Images

Barcelona niti u jednom trenutku svoje nedjeljne prvenstvene utakmice nije propustila prigodu da trijumfom zamijeni madridski Real na vrhu prvenstvene ljestvice. Momci Luisa Enriquea na koncu su slavili s uvjerljivih 6:1, a susret je obilježio i novi hat-trick Lionela Messija.

Gosti su se držali punih šest minuta, kad je Alvareza na kapitulaciju natjerao Luis Suarez, no do kraja prvih 45 minuta Rayo se ipak uspio konsolidirati i očuvati minimalan zaostatak. Furiozan je zato bio nastavak Katalonaca, a sve je bilo riješeno već u prvih deset minuta.

Gerard Pique u 49. minuti povisio je rezultat nakon vratnice Danija Alvesa, pet minuta kasnije Tito je u kaznenom prostoru srušio Suareza i zaradio isključujući karton, a jedanaesterac je u pogodak nakon obranjenog udarca vratara Raya pretvorio Leo Messi.

S igračem više počeli su se Katalonci poigravati s gostima, unatoč činjenici što je u 80. minuti ostala bez kartoniranog Alvesa, koji je krivac i za jedini pogodak Raya (Alberto Bueno). Lionel Messi kompletirao je svoj hat-trick poentiravši u 63. i 68. minuti, postavši igračem s najviše hat-trickova u povijesti Primere, a konačan je rezultat postavio Suarez u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ivan Rakitić susret je počeo s klupe za privuče, a u 60. je minuti na travnjaku zamijenio Argentinca Javiera Mascherana.