Barcelona furiozno krenula pa stala, Zagrebaši propustili remi za uzvrat

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Barcelona je u Areni svladala PPD Zagreb 25:23...

Josip Valčić/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

U zanimljivoj utakmici Barcelona je s 25:23 svladala PPD Zagreb, ali naš predstavnik je dobrom igrom u završnici dvoboja ublažio poraz i sačuvao bar malo nade za uzvrat. Pred više od 15 tisuća gledatelja Vujovićevu momčad su predvodili Ivić i Stepančić, ali to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Barcelone.

Vujović je od prve minute na parket poslao Ivića, Horvata, Stepančića, Valčića, Pavlovića, Brozovića i Šprema. U početnim minutama utakmice istaknuli su se vratari Ivić i Šarić, no u igri obje momčadi bilo je mnogo grešaka. Tako je prvi pogodak na utakmici u četvrtoj minuti postigao Valčić. No, nedugo potom su Tomas i Sorhaindo preokrenuli i Barcelona je povela 2:1. Vujović je tad postavio 5-1 obranu s isturenim Špremom i PPD Zagreb je opet stigao do prednosti. Ivić je zaustavio sedmerac Rutenke.

Sredinom prvog dijela je Barcelona počela lakše zaustavljati domaće napade, a u obrani našeg predstavnika više nije bilo borbenosti i koncentracije. Šarić je upisao nekoliko obrana u nizu, da bi Barcelona predvođena Karabatićem i Lazarovom otišla na 9:5. Tad se razbranio Ivić, a PPD Zagreb je nakon nekoliko dobrih napada smanjio zaostatak na 11:8. No, potom se Barcelona odvojila na 13:8, da bi prvi dio završio vodstvom španjolske momčadi 14:10.

Početkom drugog dijela su domaći smanjili na 14:11. Navijači su također nastavili s bučnom podrškom, no Barcelona je ipak opravdala ulogu favorita i stigla je do prednosti 17:12. Vujović je pokušao brojne izmjene u momčadi i taktici, ali gosti su na sve imali dobar odgovor. Na krilima Stepančića domaći su smanjili na 21:18, da bi u 56. minuti Mandalinić pogodio za smanjenje prednosti Barcelone na 24:22. Nedugo potom je Brozović pogodio za 24:23, Ivić je obranio nekoliko udaraca, ali PPD Zagreb nije iskoristio priliku za izjednačenje. U posljednjoj minuti su gosti postavili konačnih 25:23.

Barcelonu je s šest pogodaka predvodio Karabatić, a pet su postigli Lazarov i Tomas. Šarić je imao 12 obrana. Sjajni Stepančić je s devet pogodaka bio prvi strijelac PPD Zagreb, dok je Horvat postigao pet. Ivić je imao 11 obrana.