Barcelonino mučenje do kraja, Rakitiću samo četiri minute

Barcelona se dugo mučila protiv Celte, ali na kraju pobjedu je donio Jeremy Mathieu

Ivan Rakitić i Lionel Messi/Foto: Mario Ćužić - Zna.hr

Barcelona je gostovala u Vigu, na tradicionalno nezgodnom gostovanju kod Celte, a tek je u završnici susreta uspjela slomiti otpor domaćina. Celta je bila u dosta vremena i ravnopravan suparnik Barceloni, pogotovo krajem prvog poluvremena. U nastavku Luis Enrique taktičkim izmjenama daje prevlast svojoj momčadi na sredini terena, ali do pogotka se trebalo čekati do 73. minute. Tada je Xavi ubacio u šesnaesterac, a na drugoj stativi se pojavljuje Francuz Jeremy Mathieu i zabija za 1:0.

Celta je završila susret sa desetoricom igrača jer je Fabian Orellana dobio crveni karton zbog gađanja Busquetsa busenom trave. Ivan Rakitić ušao je umjesto Suareza četiri minute prije kraja i uspio je dobrim dodavanjem uposliti Messija čiji udarac ipak odlazi pored vratnica. Barcelona je ovom pobjedom osigurala potreban mir na vrhu prvenstvene ljestvice i okretanju prema susretu Lige prvaka.

Valencia nije pobijedila Villareal na Mestalli i tako je propustila preskočiti Atletico na trećem mjestu.