Bars zaustavio Medveščak

Medvjedi bez pogotka...

U utakmici kojom su dominirale obrane Bars je u svojoj dvorani svladao Medveščak 2:0. Tako je naš predstavnik prvi puta ove sezone odigrao utakmicu bez postignutog pogotka. Trener Gordie Dwyer je izjavio. “Pretpostavljali smo da nas očekuje fizički zahtjevna utakmica i pokazalo se da smo bili u pravu. Bilo je neizvjesno. Mi smo se dobro borili nakon što smo rano primili pogodak, a Krošelj je opet bio jako dobar. Malo je bilo prostora na ledu i morali smo se namučiti za svaki centimetar. Bars je zbog toga zaslužio čestitke. Da smo uspjeli izjednačiti u posljednjoj trećini vjerojatno se ne bi dogodio poraz. No, ja sam ipak zadovoljan trudom svojih igrača.”

U drugoj minuti je Malihin pronašao Gluhova, a on je udarcem iz prve pogodio Krošelja, ali pak se odbio u zrak, pogodio našeg vratara i ušao u mrežu. Zaista je nevjerojatno koliko su domaćini imali sreće. Milan Jurčina je izjavio: “Odmah na početku primili smo jako nesretan pogodak i uvijek je nakon toga utakmica teška. No, dogodilo se i mnogo toga pozitivnoga. Penalty kill je bio dobar. Nismo iskoristili nekoliko prilika i to nas je stajalo poraza.”

Nakon pogotka gledali smo prilično ravnopravnu igru uz mnogo borbe. Bars je sjajno posložio obranu i teško su Medvjedi dolazili do udarca. U prvih 40 minuta iznimno se čvrsto igralo na tijelo, a obje su momčadi imale nekoliko perioda kontrole paka. Primljeni pogodak nije uzdrmao Krošelja, koji je posebno briljirao početkom posljednje trećine kad je Medveščak imao dva igrača manje protiv trećeg power playa lige.

Dojmove je podijelio i Morrisonn: “U posljednjoj trećini nismo poštovali plan igre. Previše smo puta izgubili pak, a Bars nas je uvijek maksimalno pritisnuo.”

U posljednjoj trećini smo gledali bržu igru s više opasnih udaraca, no igrači Medveščaka su poželi pokazivati znakove umora. Bilo je previše nepreciznih dodavanja i pogrešaka kod prijelaza iz zona. U 54. minuti je Lukojanov iz relativno bezazlenog udarca postavio konačan rezultat. Medveščak je imao još nekoliko prilika u završnici, no rezultat se nije mijenjao i Garipov je upisao prvi ovosezonski shutout.

U utorak u 17 sati Medveščak igra u gostima protiv Lade. Medvjedi su šesta momčad Zapada s 34 boda, sedam bodova i dvije utakmice više od devetoplasiranog SKA.

AK BARS KAZANJ – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:0 (1:0;0:0;1:0)