Basaksehir, suparnik Rijeke u Europskoj ligi

Istanbul Başakşehir Futbol Kulübü protivnik je nogometaša Rijeke u 3. pretkolu Europske lige. Mnogima na prvu ruku nepoznata momčad, lani je osvojila četvrto mjesto u turskom prvenstvu.

Najpoznatije ime turskog kluba je Emre Belozoglu, koji je svojvremeno nosio dres Fenerbahčea, Atletico Madrida, Newcastlea, milanskog Intera i Galatasaraya te je upisao 93 nastupa za tursku reprezentaciju. Ne treba zaboraviti ni na vratara Volkana Babacana koji je na Europskom prvenstvu u Francuskoj branio u porazu od Hrvatske (0:1).

U redovima kluba iz Istanbula igra i Semih Senturk, nogometaš kojega je hrvatska javnost upoznala za vrijeme Europskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj 2008. godine. Naime, upravo je Senturk postigao pogodak u 120. minuti u četvrtfinalu protiv Hrvatske izjednačivši na 1:1, a Turska je dalje prošla nakon izvođenja jedanesteraca.
Hrvatskoj javnosti poznat je i Sokol Cikalleshi, albanski nogometaš koji je nosio dres Splita u sezoni 2014./2015.

Prva utakmica igrat će se 28. srpnja u Istanbulu, a uzvrat u Rijeci igra se 4. kolovoza.

U 3. pretkolu mogli bi nastupiti i Hajduk te Lokomotiva. Prođu li rumunjski Iasi u 2. pretkolu, u prvoj utakmici sljedeće runde Splićani bi išli u goste ukrajinskoj Oleksandriji. Hajduk je u utakmici s Iasijem remizirao pogotkom u 94.minuti za konačnih 2:2.

S Ukrajincima bi igrali i Lokosi, koje u 3. pretkolu čeka Vorskla Poltava, naravno, uspiju li Zagrepčani proći finski Rovanijemi. Lokomotiva u susretu s finskim Rovanijemijem odigrala je 1:1.

Uzvratne utakmice Lokomotive i Hajduka igraju se  21. srpnja u Zagrebu i Splitu.