Bayer razbio Koln, Bayern grabi prema novom naslovu

13. kolo njemačke Bundeslige jučer je pobjedom otvorio Stuttgart na gostovanju kod Freiburga.

Arjen Robben/Getty Images

Švabe su u prvoj utakmici sa novim trenerom Hubom Stevensom uvjerljivo slavile kod Freiburga 4:1. Dvostruki strijelac bio je Austrijanac Harnik, a golove su postigli i Werner te Gruezo. Počasni pogodak za Freiburg upisao je Darida. U subotnjim dvobojima Bayern je nastavio svoj put prema obrani naslova na gostovanju u Berlinu kod Herthe. Rezultat je bio 1:0 za Bayern, a strijelac jedinog gola bio je Robben u 27. minuti.

Posebno efikasni bili su igrači Bayera iz Leverkusen koji su s 5:1 na domaćem terenu  pobijedili Koln. Poveli su gosti pogotkom Lehmanna u četvrtoj minuti iz kaznenog udarca, a Bayer je izjednačio do poluvremena. U nastavku su nogometaši Bayera napunili mrežu Kolna, a strijelci su bili Drmić i Bellarabi dva puta te Calhanoglu jednom.

Na ljestvici vodi Bayern sa 33 boda, deset više od Wolfsburga i Bayera iz Leverkusena. Momci iz Wolfsburga imaju utakmicu manje.