Bayer rutinski preko BATE-a, remi Dinama i Porta

Ovom pobjedom Bayer je preuzeo prvo mjesto u skupini, ispred Rome i Barcelone.

Danilo/Foto: Gettyimages

U drugoj utakmici skupine E, u kojoj se nalaze još Barcelona i Roma, Bayer je ugostio bjeloruski BATE Borisov. Utakmica je mogla biti odlučena još u prvom poluvremenu, ali iskustvo domaćina vidjelo se tek u drugom poluvremenu.

Domaćini su poveli već u 4. minuti preko Mehmedija, ali gosti brzo uzvraćaju u 13. minuti, a pogodak je zabio Milunović. Mreže su mirovale sve do drugog poluvremena kada za Bayer u 47. minuti zabija Calhanoglu, a Hernandez dvanaest minuta poslije podiže na nedostižnih 3:1. U 76. minuti Calhanoglu postavlja konačan rezultat iz penala za 4:1.

U Kijevu se vodila velika borba između Dinama i Porta. Sa saznanjem da ih eventualna pobjeda predstavlja prvim favoritima za drugo mjesto, obje su momčadi tražile pobjedu. Prvo je zabio Dinamo preko Guseva u 20. minuti, ali samo tri minute kasnije Aboubakar vraća stvari na početak i s izjednačenim rezultatom odlazi se na poluvrijeme.

Mreže su dugo mirovale, na terenu se vodila taktička borba jer obje momčadi bile su vrlo oprezne u izlaženju preko centra. No u 81. minuti drugi pogodak postiže Aboubakar i budi nadu Portugalcima kako mogu iz Kijeva otići s tri boda. Ipak, za ponovo izjednačenje i veliki bod na kraju, pogađa Buyalskiy u 89. minuti.