Bayern potopio ‘Vukove’: Niko Kovač se vratio na vrh Bundeslige!

Preporodio je Niko Kovač Bayern u drugom dijelu sezone i zasjeo na prvo mjesto bundeslige.

Wolfsburg nije imao nikakve šanse protiv preporođenog Bayern Munchena koji je ubilježio 12. pobjedu u posljednjih 13 susreta. Sa 6:0 ispratili su izabranici Nike Kovača ‘Vukove’ s Allianz Arene i tako zasjeli nakon pet mjeseci ponovno na vrh Bundeslige!

Ovo je bila deseta uzastopna utakmica bez poraza Bayerna u srazu s Wolfsburgom, od toga devet pobjeda i jedan remi. Bayern su predvodili Serge Gnabry i James Rodriguez, a upravo je potonji zabio za vodstvo bavarskog kluba u 24. minuti. Isti igrač je nesebično tri minute kasnije asistirao Robertu Lewandovskom kod drugog zgoditka Bayerna.

U drugom poluvremenu smo vidjeli još četiri zgoditka, a golijadu je otvorio u 52.’ Rodriguez sa lijepo odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca. Nastavili su domaći trpati, a do kraja su pogotke još postizali Muller (76.’), Kimmich (82.) i Lewandovski još jedan u (85.’). Naš reprezentativac, Josip Brekalo je odigrao cijelu utakmicu protiv Bayerna, ali svojem klubu jednostavno nije mogao pomoći protiv ovako raspoloženog Bayerna pomoći.

Borussia Dortmund je također slavila protiv Stuttgarda na Westfallenu s 3:1, no zbog bolje gol razlike, Bayern je ispred njih na ljestvici. Sve zanimljivosti su se dogodile u drugom poluvremenu. Povela je Borussia u 64. minuti pogotkom Marca Reusa iz kaznenog udarca. Stuttgard je odgovorio preko Kempfa koji glavom u 71. minuti izjednačuje.

Borussia je mogla ponovno ostati bez punog plijena ispred svojih navijača, no u 82. minuti sjajno se u jednoj situaciji snalazi Paco Alcacer, koji pogađa za 2:1, dok je u sudačkoj nadoknadi točku na i stavio Pulisic.

Niko Kovač je tako nakon velikih problema ove sezone sa izvedbama svojih igrača, momčad vratio na pravi put. Slijedeći veliki ispit za Bayern slijedi u Ligi prvaka, gdje u uzvratu na Allianzu dočekuju engleski Liverpool.