Bayern uvjerljiv u Ateni

Bayern je uvjerljivo svladao Olympiacos...

Josep Guardiola/Foto: Gettyimages

Nogometaši Bayern Münchena pobjedom su otvorili nastup u ovogodišnjoj Ligi Prvaka. Momčad iz Bavarske, koja je ove godine jedan od favorita za osvajanje ovog najprestižnijeg klupskog nogometnog natjecanja, slavila je na gostovanju u Pireju kod Olympiacosa rezultatom 0:3.

U prvom poluvremenu domaći nogometaši su se dobro branili, a Bayern je u dva navrata preko Roberta Lewandowskog ozbiljnije zaprijetio , no obrana i golman Olympiacosa bili su na visini zadatka. Olympiacos je imao nekoliko poluprilika, no Manuel Neuer je uvijek bio dobro postavljen. Drugo poluvrijeme gosti su otvorili mnogo bolje. U 52. minuti Thomas Müller sjajnim lob udarcem vara golmana Olympiacosa i dovodi svoju momčad u vodstvo. Bayern je napadao, stezao obruč oko gola domaćina, što im se ponovno isplatilo u 87. minuti kada Coman u kaznenom prostoru pronalazi Götzea, kojemu nije bio problem pospremiti loptu u mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade branič Olympiacosa ruši Comana u šesnaestercu , a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Thomas Muller, koji je svojim drugim pogotkom zaključio priču u Pireju.

U skupini F Dinamo i Bayern imaju po 3 boda, dok su Arsenal i Olympiacos bez bodova. U narednom kolu Dinamo gostuje na Alianz areni, dok je Arsenal domaćin Olympiacosu.