Beaver Creek: Hirscher najbolji, Zubčić bez bodova

Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma u Beaver Creeku...

Filip Zubčić/Foto: facebook.com/CroSki.hr

U posljednjoj utrci natjecanja u Beaver Creeku, novu veleslalomsku pobjedu upisao je sjajni Austrijanac Marcel Hirscher, slavivši s 98 stotinki sekunde ispred Francuza Victora Muffat Jeandeta.

Hirscher je dan ranije najbolji bio i u superveleslalomu, na otvaranju sezone u Söldenu osvojio je treće mjesto, a ovo mu je bila jubilarna 50. pobjeda u natjecanju najboljih skijaša svijeta.

Na treće mjesto pobjedničkog postolja stao je još i Norvežanin Henrik Kristofersson s 1.31 sekundi sporijim vremenom, dok je trenutačno vodeći skijaš svijeta Aksel Lund Svindal odustao u prvoj vožnji.

Jedini hrvatski predstavnik u Beaver Creeku bio je mladi Filip Zubčić, no ovoga puta nije uspio osvojiti nove poene. Prvu vožnju okončao je na 36. mjestu s 2.75 sekundi zaostatka za tada vodećim Hirscherom, odnosno pola sekunde slabijim vremenom od onoga koje bi mu donijelo nastavak natjecanja.