[VIDEO] Belgija: Club Brugge Ivana Leke ‘uništio’ Anderlecht u derbiju

Vodeća momčad belgijskog prvenstva povećala prednost pred pratiteljima

U sklopu 19. kola Club Brugge je slavio u najvećem derbiju belgijske lige protiv Anderlechta s visokih 5-0.

Prvo poluvrijeme susreta bilo je prilično izjednačeno i činilo se da će se na odmor otići s miroljubivih 0-0, no domaćini su u sudačkog nadoknadi zabili dva pogotka. Oba puta strijelac je bio Malijac Diaby (45+1′, 45+3′).

U drugom poluvremenu gosti su se totalno raspali te su primili još tri gola. Najprije u 57. minuti Vormer postiže pogodak iz kaznenog udarca za 3-0. Na 4-0 povisuje Vossen također iz kaznenog udarca u 73. minuti. Konačnih 5-0 i veliku pobjedu momčadi našeg trenera Leke potvrđuje Vanaken u 87. minuti.

Ovom pobjedom Club Brugge je pobjegao današnjim suparniku na ogromnih +13. Prvi je sa 47 osvojenih bodova, dok je Anderlecht treći sa 34 boda. Druga je momčad Charleroia koja ima 38 bodova i utakmicu manje, ačetvrti je Gent sa 29 bodova.