Belgija igrala, Italija pobijedila

Belgijski posjed u prazno, talijanska pragmatičnost i... Belgija-Italija 0:2

Belgija je dominirala od početka no nakon 32 minute Giaccherini tu dominaciju ruši golom, a Talijani ubrzo zadaju još problema Belgijancima s još dva pokušaja. Poluvrijeme završava 0:1, s zaključkom da je Belgija zapravo bila bez prave ideja dok je Italija to iskoristila i taktički sve dobro odigrala ne dopuštajući Belgijancima stopostotne prilike.
U drugom poluvremenu nije bilo puno pomaka za Belgijance iako su se malo poboljšali zahvaljujući izmjenama. Talijani su se vratili agresivniji i u 20 minuta zaradili čak 4 žuta kartona. Belgijanci su imali samo jednu pravu akciju dok Talijani nisu dali mira Courtoisu, koji se još jednom pokazao kao jedan od najboljih vratara na svijetu. Pri kraju Belgijanci još par puta pokušavaju izjednačiti rezultat ali bezuspješno. Na kraju Italija zapečaćuje pobjedu volejom Pellea u 92. minuti za konačnih 2:0. Unatoč svim prognozama koje se Belgiju stavljale za favorita, Italija se pokazala kao bolja momčad, s pobjedničkim mentalitetom.
Ranije danas: Španjolska – Češka 1:0, Irska – Švedska 1:1
Hvala Vam što ste bili uz hrvatsku reprezentaciju i laka vam noć… Samo Hrvatska!
BELGIJA – ITALIJA 0:1​
Strijelci: Giaccherini (32´); Pelle (93´)
BELGIJA (4-2-3-1): Courtois; Ciman(Carrasco 76´), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Witsel, Nainggolan (Mertens 62´); De Bruyne, Fellaini, Hazard; Lukaku (Origi 73´). Izbornik: Conte
ITALIJA (3-5-2): : Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi(Motta 78`), Giaccherini, Darmian(De Sciglio 59´); Eder (Immobile 75´), Pelle. Izbornik: Wilimots.
LYON Stade de Lyon. Gledatelja: 55.000. Sudac: Clattenburg (Engleska). Žuti kartoni: Chiellini (66´), Eder (75´), Bonucci (78´), Motta (84´), Vertonghen (91′).