NAJNOVIJE VIJESTI

Belgija: Lekin Brugge remizirao, Tomečak strijelac u debiju!

gol.hr

U 22. kolu belgijske Jupiler lige, Club Brugge Ivana Leke odigrao je neodlučeno u gostima kod Antwerpena.

Domaći su odigrali vrlo dobro poluvrijeme, zaustavili jake goste iz Bruggea te na odmor otišli sa dva gola prednosti. Antwerpen je u vodstvo doveo Matheus u 25. minuti, dok je na 2-0 povećao Owusu u predzadnjoj minuti prvog dijela.

U nastavku domaćin je uspio odbiti sve protivničke napade i kada se činilo da će doći do velika tri boda protiv lidera prvenstva, Brugge u tri minute dolazi do izjednačenja. Prvo je u 89. minuti, hrvatski nogometaš Ivan Tomečak, koji je danas debitirao za Club Brugge, smanjio rezultat na 2-1, a potom u drugoj minuti sudačke nadoknade gosti dolaze do važnog boda golom Vormera.

Ivan Tomečak odigrao je svih 90 minuta za goste, te je osim pogotka zaradio i žuti karton u 42. minuti.

Na ljestvici Club Brugge je prvi sa 54 boda, dok je Antwerpen 4. sa 35 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu (24.-25.1.) Antwepen dočekuje Gent, dok Club Brugge igra protiv Oostendea također pred svojim navijačima.