Belgija: Lekin Club Brugge prošao u u polufinale kupa!

U četvrtfinalu Brugge je pobijedio Charleroi sa visokih 5-1

Club Brugge kojeg vodi hrvatski trener Ivan Leko nastavlja sa sjajnim igrama i rezultatima ove sezone. U četvrtfinalu belgijskog kupa Lekina je momčad ovoga puta ‘razbila’ Charleroi s 5-1 te se plasirala u polufinale.

Club Brugge odigrao je fantastično prvo poluvrijeme u kojem su postigli čak 4 pogotka. U 11. minuti domaćine u vodstvo dovodi Vanaken. U 22. već je 2-0 golom Mechelea. Dvije minute kasnije Charleroi se ipak vraća u igru pogotkom N’Ganga. Nada gostiju je trajala devet minuta jer u 33. Mechele zabija svoj drugi pogodak na utakmici i Brugge ponovno ima dva gola prednosti. Sjajan prvi dio domaćih zatvara u 35. minuti Wesley kada postiže gol za 4-1.

U drugom dijelu tempo igre je pao, Brugge je kontrolirao utakmicu i u 63. minuti potvrdio veliku pobjedu drugim golom Vanakena.

Hrvatski nogometaš Ivan Tomečak koji je prije nekoliko dana potpisao ugovor sa Bruggeom nije konkurirao za ovaj susret.

Momčad Ivana Leke će u polufinalu igrati protiv Standarda iz Liegija. Prva utakmica je u Liegiju 30. siječnja, dok je Brugge domaćin u uzvratu tjedan dana kasnije.