Bender pridobio sve NBA skaute

Mladi hrvatski košarkaš s nepunih 18 godina ostavio je cijelu dvoranu bez teksta...

Nakon što je u četvrtak momčad Maccabija iz Tel Aviva svladala milanski Emporio Armani s 85:79, sinoć je u uzvratu bolja bila talijanska momčad rezultatom 76:72.

U legendarnoj dvorani Madison Square Garden dva europska velikana odigrala su drugu utakmicu na američkom tlu. Iako je njegova momčad pretrpjela poraz, sve oči bile su uprte u mladog Dragana Bendera kojeg su došli gledati i brojni NBA skauti i menadžeri klubova. Bender je, slično kao i u Chicagu u prvoj utakmici, upisao devet koševa, dva skoka i dvije blokade za 18 minuta na parketu, a na isteku prve četvrtine sa sirenom je ubacio tricu čime je dokazao da ima idealan šut izvana.

Momčad Jasmina Repeše ipak je odnijela pobjedu, a najbolji među njihovim redovima bili su Kruno Simon sa 15 poena te Stanko Barać sa šest koševa i pet skokova.

Bender će u studenom napuniti tek 18 godina, ali svoju zrelost na parketu itekako pokazuje.