Benko pogotkom sudjelovao u trijumfu Sarajeva

Leon Benko bio je strijelac u pobjedi Sarajeva nad Slavijom, u utakmici koju su obilježili navijački neredi, ali i izuzetno loš teren...

Leon Benko/Foto: commons.wikimedia.org

Sarajevo i dalje muku muči s navijačima. Premda je Savez zbog terorističkih napada u Zvorniku zabranio svim gostujućim simpatizerima dolazak na utakmice, sarajevski su pristaše zakon odlučili ignorirati te su ponovno radili nerede, zbog čega je susret prekinut na dvadesetak minuta kako bi ih zaštitari ispratili sa stadiona.

Travnjak Slavije bio je u (tradicionalno) vrlo lošem stanju, no sarajevske nogometaše ovoga puta to nije pretjerano smetalo. Na kraju su izvukli minimalnu pobjedu (3:2) i tako održali šanse za naslov prvaka.

Poveli su već u 4. minuti kad je Rustemović ubacio u šesnaesterac domaćih, a na pravom se mjestu našao bivši napadač Rijeke Leon Benko. Nekoliko minuta kasnije Popović je ostao sam i lako prevario Mateja Delača, a do kraja poluvremena Radosavljević je iz slobodnog udarca preokrenuo rezultat u korist Slavije.

Koju minutu prije navijačkih nereda na 2:2 izjednačio je Velkoski, a vrijednu je pobjedu Sarajevu donio Stojčev u sudačkoj nadoknadi.

Priča oko ‘travnjaka’, ipak, bila je goruća tema u BiH medijima poslije utakmice. Sportsport.ba u tekstu pod naslovom “Koga laže delegat susreta Slavija – Sarajevo” tako ističe kako “teren na kojem je odigran susret elitnog ranga takmičenja ne zadovoljava ni minimum uvjeta, a u to su se mogli uvjeriti gledatelji prisutni na stadionu, kao i oni pored televizijskih malih ekrana”.

FK Slavija je, ističe novinar, prošle godine primila oko 180 tisuća eura sredstava za renovaciju terena i popratne infrastrukture, no nitko ne zna gdje su ta sredstva nestala i za što su utrošena. Dio odgovornosti svaljuje se i na Nogometni savez Bosne i Hercegovine jer – iz nepoznatog razloga – Slaviji konstantno gleda ‘kroz prste.