Kup: Bez iznenađenja u prve četiri utakmice dana

Inter i Lokomotiva su jučer slavljem protiv Istre odnosno Zadra osigurali svoje mjesto u četvrtfinalu hrvatskog nogometnog kupa koje je na rasporedu početkom prosinca. Danas se igra preostalih šest utakmica. U prvim utakmicama od 14 sati nije bilo iznenađenja.

Krk je dočekao Osijek, a prvoligaš je bez većih poteškoća slavio 5:1. Duel treceligaša pripao je onom zapadnom. Jadran Luka Ploče gostovao je kod Vinogradara te se s porazom 2:4 vraća kući. Zelina je 80 minuta držala ‘europski’ Dinamo u neizvjesnosti koji je do vodstva stigao u zadnjim trenucima prvog dijela. Modri su u zadnjih deset minuta ubacili u brzinu više i postigli još tri pogotka za plasman u četvrtfinale.

Najuzbudljivija utakmica odigrana je u Slavonskom Brodu gdje je domaća Marsonia ugostila Slaven Belupo. Prvoligaš je dugo čekao te sredinom drugog  i dočekao svoju šansu za jedini pogodak na utakmici vrijedan plasman među osam.

U kasnijem terminu igra se dalmatinski derbi u kojem Šibenik kao i prošle sezone igra protiv Hajduka (16 sati). U zadnjoj utakmici dana Varaždinu u goste dolazi Rijeka (HNTV, 19 sati).