Biatlon: Emil Hegle Svendsen slavio u foto finišu, Fak četvrti

Jakov Fak, koji je na prošlim Igrama osvojio broncu za Hrvatsku, bio je četvrti

Emil Hegle Svendsen i Martin Fourcade/Getty Images

Norvežanin Emil Hegle Svendsen osvojio je zlatnu medalju u biatlonu u disciplini 15 kilometara masovni start na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Bio je to foto finiš, Svendsen je na kraju za nekoliko centimetara bio ispred Francuza Martina Fourcadea koji je već osvojio dva zlata u Sočiju.  Svendsenu je to treće olimpijsko zlato do kojeg je stigao pogodivši svih 20 meta uz vrijeme 42:29.1 minuta. Fourcade je na cilj stigao u istom, te je promašio jednu metu zbog čega je morao odskijati kazneni krug.

Treće mjesto pripalo je Čehu Ondreju Moravecu. Jakov Fak, koji je na prošlim Igrama osvojio broncu za Hrvatsku, bio je četvrti s 14.3 sekunde zaostatka za Čehom. Fak je ima dva promašaja koja su ga na kraju koštala odličja.