Bilić uhvatio prvi vlak za spas prvenstva

Slaven Bilić i njegov Bešiktaš pobijedili su Sivasspor u 23. kolu turskog prvenstva i tako zadržali priključak u borbi za naslov prvaka.

Slaven Bilić konačno je dočekao jedno gostovanje da se ponovno vrati u utrku za naslov turskoga prvaka nakon minimalnog posustajanja u prošlome kolu i nesretnoga poraza od Balikesirspora.

Bilićev Bešiktaš najuspješnija je momčad Lige na gostujućim stadionima, a ovoga je vikenda taj status potvrdila svladavši s minimalnih 1:0 Sivasspor.

Barem privremeno nogometaši hrvatskoga stratega bodovno su se na čelnoj poziciji izjednačili s Galatasarayem, kojega u kasnijem terminu očekuje veliki derbi kontra Fenerbahčea, a što bi moglo još više zakomplicirati situaciju u utrci za pokal.

Domaćin je bio nešto bolji suparnik tijekom svih 90 minuta igre, no raspoložen je na vratima Bešiktaša bio Gönen. Pobjedu je gostima donio Atiba Hutchinson zgoditkom pred sam kraj prvoga poluvremena.

U sljedećem će kolu Bešiktaš pred svojim navijačima ugostiti Erciyesspor.