Bilićev West Ham nastavlja s dobrim igrama

Bilić je, nakon očajnog starta u sezonu, vezao tri pobjede zaredom. Zadnja se dogodila sinoć u utakmici osmine finala engleskog Liga kupa i to protiv gradskog rivala Chelsea. Završilo je 2:1 za ’Čekičare’ u iznimno zanimljivoj i sadržajnoj utakmici. Ipak, treba naglasiti da je Chelsea utakmicu počeo u kombiniranom sastavu budući da je trener Chelsea, Antonio Conte, napravio čak sedam izmjena u odnosu na momčad koja je u nedjelju deklasirala Manchester United. Međutim, to ne umanjuje uspjeh Bilićeve momčadi koja je u potpunosti zaslužila pobjedu.

West Ham je poveo u 11. minuti lijepim pogotkom glavom Cheikhoua Kouyatea nakon ubačaja Marka Noblea. Prilike su se redale s jedne i druge strane, ali golova do početka drugog poluvremena nije bilo. Na samom početku drugog dijela, točnije u 48. minuti, West Ham je povisio vodstvo na 2:0 preko Edimilsona Fernandesa preciznim udarcem s ruba šestnaesterca. Conte se odlučuje na uvođenje stožernih igrača (Costa, Hazard i Pedro), ali nedovoljno za preokret jer je Chelsea uspio smanjiti rezultat na 2:1 tek u petoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio branič Gary Cahill zabivši izbliza nakon gužve ispred gola West Hama.

West Ham u četvrtfinalu očekuje još jedan težak ispit, a to je Manchester United koji je iste večeri svladao svog najljućeg rivala iz istoimenog grada, Manchester Citya. Završilo je 1:0, a gol vrijedan prolaska dalje je pogodak Juana Mate iz 54. minute. Spomenimo i pobjedu Southamptona od 1:0 protiv Sunderlanda. Jedini gol na utakmici zabio je Sofiane Boufal u 66. minuti. Southamptona u četvrtfinalu čeka Arsenal.