Bilićev West Ham u posljednjim trenucima do pobjede u gradskom derbiju

West Ham je pobjedom nad Crystal Palaceom zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Slaven Bilić/Foto: Gettyimages

Početak devetog kola Premiershipa bio je vrlo zanimljiv, hrvatskoj javnosti pogotovo zbog pobjede West Hama nad Crystal Palaceom čime je momčad Slavena Bilića došla do trećeg mjesta prvenstvene ljestvice nakon devet odigranih kola.

Čekićari su poveli pogotkom Jenkinsona u 23. minuti, no do kraja poluvremena je izjednačenje domaćem Palaceu donio Francuz Yohan Cabaye. Pogodak domaće nije mogao previše usrećiti zbog crvenog kartona kojeg je zaradio Gayle u 44. minuti.

U drugom dijelu je napadao brojčano nadmoćniji West Ham što im se isplatilo tek u završnici kada su pogocima ovosezonskih pojačanja, Manuela Lanzinija u 88., te Dimitrija Payeta u 95. minuti osigurali važnu pobjedu koja ih dovodi na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Kod gostiju je Nikica Jelavić igrao od 85. minute susreta.

Od ostalih susreta izdvajamo remi Tottenhama i Liverpoola na White Hart Laneu čime je Jurgen Klopp startao u svoju avanturu na Otoku. Za remi bez golova najzaslužniji je vratar gostiju, Simon Mignolet.

Manchester City se održao na vodećoj poziciji domaćom pobjedom od 5:1 nad novakom u ligi, AFC Bournemouthom. Svoj prvi hat-trick u mladoj karijeri je postigao Raheem Sterling kojemu se s dva pogotka pridružio Bony, dok je počasni pogodak za goste postigao Murray.

Drugoplasirani Manchester United je na gostovanju kod Everona slavio s uvjerljivih 3:0 pogocima Schneiderlina, Herrere i Rooneya čime su se zadržali na dva boda zaostatka za gradskim rivalom.

Chelsea je pobjedom na Stamford Bridgeu protiv Aston Ville rezultatom 2:0 skočio na 11. mjesto čime je Jose Mourinho “kupio mir” pred dvoboj trećeg kola Lige prvaka, dok su Southampton i Leicester remizirali (2:2), a momčad Ronalda Koemana je u 91. minuti rastužio najbolji strijelac lige, Jamie Vardy, svojim drugim pogotkom na utakmici.