TREĆA POBJEDA BILIĆA NAD REDSIMA OVE SEZONE

Bilićev West Ham u zadnjoj minuti produžetka izbacio Liverpool iz FA Cupa

U ponovljenoj utakmici četvrtog kola engleskog FA kupa, West Ham je pogotkom u 120. minuti izbacio Liverpool i plasirao se u osminu finala u kojem će igrati protiv drugoligaša Blackburn Roversa.

Slaven Bilić/Foto: Gettyimages

Nova velika noć za Slavena Bilića i njegov West Ham.
Nakon što je prva utakmica u Liverpoolu završila remijem bez pogodaka, West Ham je s 2:1 nakon produžetaka nadvisio momčad Jurgena Kloppa i plasirao se u osminu finala. Slaven Bilić je ove sezone s West Hamom već treći puta pobijedio Liverpool dok je jedna utakmica završila neriješeno. U prvenstvu je slavio sa 3:0 u gostima i 2:0 kod kuće.

Liverpool, za kojeg Dejan Lovren nije nastupio, je bolje otvorio utakmicu i bio je opasnija momčad u uvodnim minutama. No što je poluvrijeme više odmicalo to je Bilićeva momčad postajala opasnija, te je čak dva puta pogađala okvir gola Simona Mignoleta. Ipak, u posljednjoj minuti prvog dijela stigli su i do vodstva nakon što je Michail Antonio zabio neobranjivi volej na asistenciju Ennera Valencije.
No, Redsi su uzvratili već u trećoj minuti nastavaka. Philippe Coutinho je prevario West Hamov živi zid i ispod njega provukao loptu čime je iznenadio Darrena Randolpha za prvi gol Liverpoola West Hamu u četvrtoj sezonskoj utakmici.
Do kraja regularnog dijela Liverpool je bio bliži pobjedi, no nije uspio zabiti preko Bentekea iz slobodnog udaraca i Jordona Ibea. Sa sjajne dvije obrane istaknuo se golman domaćina Darren Randolph.

Produžetke je bolje otvorio West Ham, no potom je u razmaku od jedne minute Benteke promašio dvije odlične šanse, od kojih je posebno opasna bila druga kada je belgijski centarfor izbio sam pred Randolpha, no golman domaćina je obranio udarac tragičara utakmice.
I sljedeća dobra prigoda pripala je Liverpoolu no udarac Sturridgea je otišao preko gola. I, kada se činilo da će se o putniku u osminu finala odlučivati preko jedanaesteraca, Angelo Ogbonna je u 120. minuti nadskočio obranu Liverpoola i zabio za prolaz Bilićeve momčadi.

Tako se sjajna sezona West Hama nastavlja u osmini-finala gdje će gostovati kod drugoligaša Blackburna što će biti idealna prilika za prolazak u četvrtfinale najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.