Biliću minimalan poraz, Kovačiću 15 minuta

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europske lige. Besiktas je na gostovanju upisao minimalan poraz od Liverpoola.

Slaven Bilić/Getty Images

Besiktas je pružio dobar otpor na Anfieldu, no Liverpool je ipak slavio 1:0 pogotkom Maria Balotellija iz kaznenog udarca u 85. minuti. Dejan Lovren je ušao u 64. minuti, a već pet minuta kasnije dobio je žuti karton. Bilić je izjavio: “Naravno da smo razočarani zbog primljenog pogotka u završnici. Zaista bi 0:0 bilo najpoštenije. Šteta što Ba nije iskoristio sjajnu priliku. No, i dalje imamo izgleda za prolaz. Situaciju kod kaznenog udarca nisam mogao vidjeti i nemam komentara. Dobro smo se taktički pripremili. Duplirali smo sve pozicije. Imamo tjedan dana za pripremu i vjerujem da uz pomoć navijača možemo dalje.”

Sjajna utakmica Celtica i Intera završila je 3:3. Talijanska momčad rano je povela 2:0 preko Shaqirija u četvrtoj minuti i Palacia devet minuta kasnije. U 24. minuti je Armstrog smanjio, a dvije minuta kasnije Celtic je izjednačio autogolom Campagnara. Palacio je u posljednjoj minuti prvog dijela pogodio za 2:3, no u 90. minuti Guidetti je bio strijelac za zasluženo izjednačenje domaćina. U 75. minuti ušao je Mateo Kovačić, a Marcelo Brozović nema pravo nastupa. Tottenham je protiv Fiorentine poveo pogotkom Soldada u šestoj minuti, no gosti su izjednačili u 36. minuti preko Basante. Milan Badelj ušao je u 78. minuti.

Ajax je na domaćem terenu slavio s 1:0 protiv Legije. Jedini strijelac bio je Milik u 35. minuti. Vrdoljak je odigrao cijelu utakmicu. Giungamp je svladao Dinamo Kijev 2:1, a gosti su cijeli drugi dio igrali s devet igrača. Kijevljani su poveli preko Velosa u 19. minuti, ali u posljednjih šest minuta prvog dijela isključeni su Jarmolenko i Belhanda. Beauvue je u 72. minuti pogodio za izjednačenje, a tri minuta kasnije Diallo je bio precizan za pobjedu francuske momčadi. Vida je odigrao cijelu utakmicu. Napoli je u gostima svladao Trabzonspor 4:0, a Ivan Strinić nije imao pravo nastupa.