Bišćan i dalje u vrhu, Ankaranu prva pobjeda

Tijekom vikenda odigrano je 10. kolo nogometnog prvenstva Slovenije, nakon kojeg i dalje vodeću poziciju drži Bišćanova Olimpija, zbog bolje gol razlike od aktualnog prvaka Maribora. Obje momčadi su skupile 24 boda, dok je posljednji Triglav iz Kranja s četiri osvojena boda.

Olimpija je u subotu gostovala u Celju, susret je završen podjelom bodova iako su Ljubljančani imali više prilika za postizanje zgoditka. Celjani su i treći uzastopni susret pod vodstvom novog trenera odigrali neatraktivnih 0:0. U redovima domaćina susret je započeo Filip Dangubić, u dosadašnjem dijelu sezone postigao je dva zgoditka. U dresu Zmajčeka priliku je dobilo pet Hrvata, Dino Štiglec, Tomislav Tomić i Dario Čanađija su standardni prvotimci dok su priliku dobili još Leon Benko i Danijel Miškić.

Aktualni prvak Slovenije Maribor stigao je do nove pobjede nakon preokreta, pobijedili su rezultatom 2:3. Maribor je sudionik Lige prvaka te je svoj susret odigrao već u petak. U prvom poluvremenu jedini pogodak je postigao domaći Aluminij, iz kontranapada je pogodak postigao Francesco Tahiraj. Gosti su nastupili s miješanim sastavom zbog velikog broja ozlijeđenih igrača, unatoč tome bili su opasniji od domaćina. Maribor je pogotkom Valona Ahmedija stigao do izjednačenja, no domaći su pogotkom Marka Nunića i drugi pot vodili. Za preokret su se pobrinuli Jean Claude Billong i Dino Hotić, koji je zabio u 89. minuti s igračem manje na terenu.

Do prve pobjede u sezoni je stigao Ankaran, na gostovanju u Kranju su slavili s 1:3. Goste je u vodstvo poveo Emir Burkić, no domaćini su rezultat poravnali pred kraj poluvremena, kada je jedanaesterac u pogodak pretvorio Matej Poplatnik. Drugo poluvrijeme pripalo je gostima, za novo vodstvo je zabio 20-godišnji Zagrepčanin Vinko Cerovec a pobjedu potvrdio Timotej Mate pogotkom u 85. minuti susreta.

Stipe Balajić je svoju momčad iz Krškog vodio na gostovanju kod Gorice i upisao četvrti ovosezonski poraz. Krško je povelo pogotkom Lea Ejupa već u 6. minuti susreta, da bi Gorica izjednačila petnaest minuta kasnije pogotkom Nigerijca Osujia. Pred kraj prvog poluvremena je za novo vodstvo gostiju priliku propustio Tonči Mujan, dijete Hajduka, loptu je iz kaznenog udarca poslao pored vratiju Gorice. Domaćin je u susret ušao kao favorit za pobjedu, što su i potvrdili u drugom dijelu kada je za 2:1 pogodio Rifet Kapić.

Posljednji susret 10. kola slovenskog nogometnog prvenstva odigrale su Domžale i Rudar iz Velenja, kojeg vodi bivši trener Hajduka, Marijan Pušnik. Knapi su pobijedili rezultatom 0:1, jedini pogodak je u prvom poluvremenu postigao Mary.