Prva liga TS: Bišćan ispustio prednost

Igor Bišćan i dalje neporažen u nogometnom prvenstvu Slovenije. Olimpija nakon remija ispustila prednost ispred Maribora.

Momčad Spasoje Balajića u 14. kolu Prve lige Telekom Slovenije gostovala je kod posljednjeplasiranog Ankarana, koji svoje utakmice igra u Dravogradu. Do prvog zgoditka u 23. minuti suparnici su rijetko stizali do prilika. Za vodstvo domaćina pobrinuo se Mihovil Jeronim Klapan. Pogodak je postigao iz kaznenog udarca, koji je dosuđen nakon igranja rukom gostujuće obrane u kaznenom prostoru. Poslije vodstva domaćin je većinu vremena branio prednost, dok je Krško pokušavalo stići do izjednačenja. Svoje prilike su imali Josip Balić i Marin Jurina, ipak zaustavio ih je domaći vratar. Gosti su uspjeli izjednačiti u sudačkoj nadoknadi, nakon greške domaće obrane za konačnih 1:1 pogodio je Leo Ejup. Ankaran je nakon tri poraza ponovo stigao do bodova, dok je Krško i dalje na šestom mjestu tabele.

U Kranju je kod Triglava gostovalo Celje i stiglo treće ovosezonske pobjede, rezultatom 0:2. Prvu ozbiljniju priliku za postizanjem pogotka imali su gosti, u prilici se našao Filip Dangubić, no lopta je otišla pored vratiju. Do kraja poluvremena mreže su mirovale i na odmor se otišlo rezultatom 0:0. U drugom dijelu snagu su pokazali gosti, za 0:1 iz kaznenog udarca pogodio je Luka Žinko u desetoj minuti nastavka. Pobjedu gostiju potvrdio je Lovro Cvek u 84. minuti utakmice, zabio je glavom nakon ubačaja iz kornera. Triglav je ostao pretposljednji, s bodom više od Ankarana na začelju.

U subotu navečer su utakmicu kola odigrale Domžale i aktualni prvak Maribor. Suparnici su odigrali čvrstu utakmicu s malo prilika u prvom djelu, koji je završen bez pogodaka. U drugom poluvremenu, u 58. minuti, gosti iz Maribora odigrali su brzi napad, kojeg je golom pod prečku završio Jasmin Mešanović. I dalje su obje momčadi teško stvarale prilike, koje nisu u završnicama iskoristili te je susret završen minimalnom pobjedom gostiju iz Maribora. Aktualni prvaci su za jedan dan preuzeli vodstvo na tabeli.

U nedjelju su bile na rasporedu dvije utakmice, Olimpija Igora Bišćana je gostovala kod Rudara iz Velenja, kojeg vodi bivši trener Hajduka Marjan Pušnik. U prvom poluvremenu više prilika imali su Ljubljančani, u desetoj minuti sjajnim udarcem pokušao je Leon Benko, iskazao se domaći vratar. Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a bez pogodaka u prvom djelu završena je većina susreta 14. kola. U drugom djelu svoje prilike su imali i domaćini, na početku te na samom kraju susreta. Nakon 90 minuta igre nije bilo pogodaka i suparnici su podijelili bodove. Olimpija je zadržala prvo mjesto zahvaljujući boljom gol razlikom od Maribora. Rudar je i dalje na trećem mjestu, te za vodećim dvojcem zaostaje jedanaest bodova.

Posljednji susret odigran je u Kidričevom, gdje je kod Aluminija gostovala Gorica. Gosti su stigli do uvjerljive pobjede, za vodstvo od 0:1 glavom je zabio Matija Škarabot u 15. minuti. Pred kraj poluvremena strijelac je bio Rifet Kapić, uspješno je izveo kazneni udarac. Gosti iz Gorice nastavili su agresivnom igrom i u drugom dijelu susreta. Pobjedu s 0:3 potvrdio je Kapić u 75. minuti, kada je prošao protivničku obranu i zabio šesti pogodak u sezoni. Gorica je nakon lošijeg starta u sezonu uspjela uhvatiti pobjednički ritam i drži četvrto mjesto na tabeli.